شنبه, 01 فروردين 774 20:39

کاشت دندان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 کاشت دندان

اشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته میباشد. کاشت دندان با پیچ های مخصوصی به نام ایمپلنت انجام میپذیرد، ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم و سازگار با بدن انسان قطعه ای ساخته شده است برای نگهداری پروتز دندان که میباشد که این دقیقا همان ایمپلنت دندانی است.

تقسيم بندى ايمپلنت ها

بر اساس شكل: ايمپلنت ها به شكل هاى استوانه اى، پيچى، تركيبی هستند كه در بازار امروزى فقط ایمپلنت پیچی كه مناسب ترين نيز هستند وجود دارد.
بر اساس خصوصيات سطحى: سطوح ايمپلنت ها اسپرى شده توسط پلاسما و يا پوشش هيدروكسى اپاتيت يا داشتن خلل و فرج توسط سند بلاست و اسيد اچ است. كه امروزه ايمپلنت ها با سطح خلل و فرج دار قابل قبول است زيرا با اين كار تا ٥٠٠ برابر سطح ايمپلنت را افزايش می دهد.
بر اساس كار گذارى: کارگذاری ایمپلنت به دو طريق سطح استخوان و يا سطح لثه انجام می شود كه بستگى به محل کاشت دندان ( ایمپلنت ) و يا ایمپلنت يک مر حله اى و يا ایمپلنت دو مرحله اى كار كردن است.
بر اساس بارگذارى: بارگذارى و يا گذاشتن قطعه پروتزى ایمپلنت كه تاج ناميده مى شود، مى تواند هنگام عمل ایمپلنت باشد و يا بعد ازچند ماه، تاج گذاشته مى شود.
ميزان موفقيت ايمپلنت : علاوه بر متفاوت بودن درصد موفقيت عمل ایمپلنت در فک بالا و پايين و ناحيه هاى جلو و عقب هر فک كه بستگى به كميت و كيفيت استخوان بيمار دارد و از 95 تا 98 در صد مى باشد مى بايست درصد ميزان موفقيت كاشت دندان ( ایمپلنت ) را در موارد زير بر شمرد:
الف: بيمار :  سلامت بيمار و تراكم استخوان در عمل ایمپلنت
ب: دندانپزشک: مهارت و تجربه كافى و تكميل كردن دوره هاى آموزشى کاشت دندان ( ایمپلنت ) را ديده باشد
ج: ايمپلنت: ايمپلنت هايی مورد تأييد است كه ميزان سطح تماس با استخوان بيشترى داشته باشند و درصد جوش خوردن بالا و تحليل استخوان پايينى داشته باشد
د: مراقبت هاى بهداشتى: رعايت كردن تمام نكات بهداشتى دهان ودندان، لثه و ويزيت هاى منظم پس از ایمپلنت دندانی

 

مزایای کاشت دندان

1. کاشت دندان برای جایگزینی دندان از دست رفته
2. کاشت دندان برای حفاظت از استخوان، حفظ بعد عمودى اكلوژن، جلوگیری از پوکی و تحلیل استخوان صورت ، متقابلا جلوگیری از ایجاد فرورفتگی و چین و چروک و پیری ظاهری
3. کاشت دندان برای قرار گيری دندان ها بر اساس نياز های زيبايی، تكلم بهتر، سلامت روانى و اعتماد به نفس در افرادی که به هر شکل دندان خود را از دست داده اند.
4. کاشت دندان باعث گير بيشتر دست دندان های لق در افراد مسن می شود.
5. حذف بریچ های دندانی که باعث تراش دندان های سالم می شود با کاشت دندان مرتفع گردید.
6. عضلات حالت دهنده صورت و جوندگی بهتر که باعث جلوگیری از بیماری های دستگاه گوارش می شود.
7. حفظ تن صدای بیمار در صحبت کردن
8. راحتی و بهداشت آسان تر دهان و دندان
9. درمان با دوام تر و ماندگارتر نسبت به بریج، روکش، پست و کور، دست دندان
10. کاشت دندان هزینه ای پایین تر در دراز مدت به نسبت درمان های کم دوام تر دیگر دارد
11. عملكرد بهتر پروتز و درصد بالاتر موفقيت پروتز، دوام بيشتر رستوريشن

 


اگر قصد كاشت دندان ايمپلنت را داريد و هنوز دندان و يا ريشه خود را نكشيده ايد حتما قبل از هر گونه اقدامى با ايمپلنتولوژيست خود مشورت نماييد.
کاشت دندان از انواع ایمپلنت های وارداتی آمریکا و اروپا خصوصا آلمان سوئیس و فرانسه بوده و از بهترین های این محصول به شمار می آیند.تیم تخصصی دندان پزشکی ما در کلینیک رازی با بهترین تکنیک ها و تجهیزات , اماده ارائه هر گونه خدمات ایپملنت فوری و کاشت دندان و لمینت ونیر با نازل ترین قیمت ایمپلنت میباشد.

خواندن 2140 دفعه

زیبایی دندان