پنج شنبه, 16 فروردين 777 11:05

قیمت تقریبی کاشت ایمپلنت دندان

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

قیمت تقریبی کاشت ایمپلنت دندان

میانگین قیمت ایمپلنت دندان چقدر است و  هزینه آن چگونه برآورد می شود؟ قیمت تقریبی کاشت ایمپلنت دندان به طور تقریبی چه قدر می باشد؟ سوال اکثر متقاضیان ایمپلنت دندان این است که تفاوت قیمت های ایمپلنت به چه علت است؟میانگین قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

قیمت تقریبی کاشت ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

بحث اول مربوط به شرایط بیمار می باشد. کلینک مدرن این امکان را فراهم کرده که بیماران به صورت رایگان ویزیت شوند و مشاورین مجموعه قیمت تقریبی کاشت ایمپلنت در کلینیک مدرن را به اطلاع آنها می رساند. پس همان ابتدا که بیمار وارد مطب دندانپزشکی می شود باید توسط دندانپزشک معاینه شود تا مشخص شود که بیمارنیاز به کاشت ایمپلنت دارد یا خیر؟اگر فرض کنیم انجام جراحی کاشت دندان برای بیمار ضروری است باید دید دندان آسیب دیده یا اینکه کاملا از دست رفته است. در شرایطی که دندان فقط آسیب دیده باشد نیاز به کشیدن دارد. وقتی دندان کاملا از دست رفته باشد احتمال تحلیل وجود دارد پس باید تصویر CBCT از دهان بیمار تهیه شود. پس CBCT در واقع پیش نیاز شروع درمان و راهنمای پزشک در طول درمان خواهد بود.

سی بی سی تی دندان چیست؟

سی بی سی تی دندان نوع خاصی از اشعه ایکس است که میزان تشعشع آن بیش از CBCT معمولی دندان است،.این نوع از سی تی اسکن تصاویر سه بعدی از ساختار دندانی بافت نرم، مسیر عصبی و استخوان، حفره های سینوس و تحلیل استخوان را نشان می دهد.

تاثیر سی بی سی تی بر قیمت تقریبی ایمپلنت
تصویر اسکن سی بی سی تی

پیوند استخوان چیست؟

تحلیل استخوان کاهش حجم استخوانی موجود در فک است. معمولا دو عامل باعث تحلیل استخوان ها می شوند: از دست دادن دندان و التهابات و بیماری های لثه ای. منظور از التهابات لثه ای وجود باکتری ها در این ناحیه است.این باکتری ها به مرور بافت های نرم و استخوان فک را از بین می برند. اما اصلی ترین عامل تحلیل استخوان ، خالی ماندن جای دندان از دست رفته است.شدت تحلیل با تعداد دندان های از دست رفته رابطه مستقیم دارد. چرا که استخوان زمانی حفظ می شود که تحت فشار ناشی از جویدن باشد. پس یکی از هزینه های کاشت ایمپلنت ممکن است به انجام پیوند استخوان اختصاص پیدا کند.

تاثیر جراحی پیوند استخوان بر قیمت تقریبی ایمپلنت
جراحی پیوند استخوان

سینوس لیفت چیست؟

زمانی که دندان های عقبی فک بالااز دست می روند، استخوان در آن ناحیه شروع به تحلیل رفتن می کند، و تورم سینوس در آن ناحیه افزایش می یابد، در نتیجه میزان استخوان برای کاشت ایمپلنت کافی نیست و و امکان جراحی وجود ندارد.
با انجام جراحی سطح پایین سینوس بالا برده می شود، و در ناحیه خالی، پیوند استخوان انجام می شود. در جراحی ایمپلنت احتمال تحلیل استخوان و بزرگ شدن حفره های سینوس وجود دارد که این دو جراحی هزینه های ایمپلنت را تحت تاثیر قرار می دهند.

تاثیر جراحی سینوس لیفت بر قیمت تقریبی ایمپلنت
سینوس لیفت

تاثیر انواع برند ایمپلنت

پس از اینکه توسط CBCT تکلیف سینوس ها و استخوان فک مشخص شد، به سراغ برند ایمپلنت می رویم. برندهای مختلفی از ایمپلنت شناخته و معرفی شده که بنابر تشخیص پزشک و شرایط خاص هربیمار از این نوع از برندها استفاده می شود، به کارگیری این برندها ممکن است بنابردرخواست بیمار باشد اما گاهی شرایط بیمار نیز عامل تعیین کننده برای آن می باشد که این عامل می تواند هزینه کاشت ایمپلنت را تحت تاثیر قرار دهد.

تیم تخصصی دندان پزشکی ما در کلینیک رازی با بهترین تکنیک ها و تجهیزات , اماده ارائه هر گونه خدمات روکش دندان وایپملنت فوری و کاشت دندان و سفید کردن دندان و لمینت ونیر با نازل ترین قیمت ایمپلنت  و حتی به صورت ایمپلنت اقساطی میباشد.

خواندن 248 دفعه

زیبایی دندان