پنج شنبه, 27 ارديبهشت 777 03:17

لق شدن ایمپلنت دندان و علل آن

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

لق شدن ایمپلنت دندان و علل آن

 

لق شدن ایمپلنت دندان کاشته شده اتفاقی نادر می باشد و اغلب نشانه خوبی نیست و باید بررسی کرد که آیا ایمپلنت ها دچار شکستگی شده اند یا خیر؟ در این مقاله به بررسی علت لق شدن  و روش های رفع آن خواهیم پرداخت.

 

علت لق شدن ایمپلنت دندان چیست؟

  1. لقی روکش دندان

  2. بیماری پری ایمپلنتایتیس

لق شدن ایمپلنت علت های مختلفی دارد، یکی از دلایل آن لقی روکش دندان است. ممکن است پیچی که بر روی روکش دندان پیچانده می شود، به علت تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت شل شده باشد، که یکی از نشانه های عدم موفقیت درمان است.همینطور ممکن است ادغام ایمپلنت با استخوان به درستی انجام نشده باشد که شکست درمان ایمپلنت را منجر می شود که ناخوشایند است اما در مواردی اتفاق می افتد.یکی دیگر از عوامل ایجاد لقی ایمپلنت بیماری پری ایمپلنتایتیس  (peri implantitis)است.راه درمانی آن استفاده از آنتی بیوتیک و رعابت صحیح بهداشت است، اما در صورتیکه با استفاده از این عوامل درمان نشود باید ایمپلنت توسط جراح خارج شود.

لق شدن ایمپلنت

علائم لقی ایمپلنت

در برخی بیماران لقی ممکن است یک سال، 2 سال، 3 سال و حتی 10 سال بعد از کاشت ایمپلنت اتفاق بیفتد.چگونه می توان لق شدن ایمپلنت را به درستی تشخیص داد؟
بدیهی است که حرکت کردن ایمپلنت در داخل دهان نشان دهنده ی لقی آن است. اما علائم دیگر لق شدن ایمپلنت به شرح زیر است:

  • - حس درد
  • - تحلیل استخوان قابل لمس
  • - خون ریزی در هنگام لمس کردن
  • - تغییر رنگ در اطراف ایمپلنت

پس به طور کلی دلایل عمومی ایجاد آن می تواند شامل موارد زیر شود:

  1. - ایمپلنت ها به اندازه کافی از روکش های دندان حمایت نمی کنند.
  2. - شکستگی و خرد شدگی روکش دندان.
  3. - کاهش میزان بافت لثه که نتواند به اندازه کافی ایمپلنت را بپوشاند.
  4. - عدم بهداشت مناسب دهان و دندان
  5. - عفونت های باکتری ها
  6. - وجود مواد غذایی در اطراف ایمپلنت ها

نگهداری صحیح ایمپلنت دندان

اصلی ترین علل ماندگاری و سلامت ایمپلنت دندان، رعایت بهداشت است، پس دوبار در روز مسواک بزنید و از نخ دندان نیز استفاده کنید.اگر لقی ایمپلنت برای شما اتفاق افتاد، حتما به دندانپزشک مراجعه کنید ، زیرا عواقب عدم توجه به آن خطرناک است و عفونتی ایجاد می کند که علاوه بر فک و دهان می تواند به ناحیه گردن و مغز نیز نفوذ کند، حتی در سراسر بدن نیز گسترش یابد.
پس از آن امکان نفوذ به جریان خون وجود دارد که می تواند منجر به خفگی و حتی مننژیت شود.

تیم تخصصی دندان پزشکی ما در کلینیک رازی با بهترین تکنیک ها و تجهیزات , اماده ارائه هر گونه خدمات روکش دندان وایپملنت فوری و کاشت دندان و سفید کردن دندان و لمینت ونیر با نازل ترین قیمت ایمپلنت  و حتی به صورت ایمپلنت اقساطی میباشد.

خواندن 186 دفعه

زیبایی دندان