یکشنبه, 16 فروردين 774 14:34

مراقبتهای بعد از جراحی ایمپلنت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مراقبت های بعد از جراحی

معمولاً عوارض خاصی بعد از جراحی وجود ندارد و بسته به وسعت ناحيه مورد نظر از یک تورم ساده تا تورم بزرگتر متغير است که معمولاً در عرض 8الی­10 ساعت این تورم برطرف ميشود و بيمار از روز بعد کارهای عادی خود را از سر ميگيرد تا 1 هفته فعاليت شدید بدنی مجاز نميباشد و تا حد امکان غذای سفت و پرحجم نخورد که روی بخيه های بعد از جراحی فشار وارد نشود. توصيه ما به دوستان عزیز مراجعه به تيم تخصصی جهت انجام درمان ميباشد که نتيجه درمان 100% رضایتبخش خواهد بود.

پس از جراحی ایمپلنت دندان بایستی بهداشت حفظ شود برای این امر نیاز به استفاده از مسواک بین دندانی و مسواک معمولی و نخ دندان ودهان شویه بطور منظم وصحیح است. اگر باکتری ها ومیکروب ها در ایمپلنت جمع گردند عمر آن کاهش می یابد. میزان مهارت دندان پزشک بر دوام ایمپلنت تاثیر دارد ولی به غیر مسایل ژنتیکی میزان مراقبت خود بیمار بسیار مهم است. بسته به میزان مراقبت صحیح عمر ایمپلنت افزایش می یابد. معمولا به بیمار پس ازجراحی ایمپلنت توصیه میشود که غذای نرم مصرف کند.برای کنترل بهتر پلاک خصوصا در روز اول که عملا امکان استفاده از مسواک وجود ندارد، می توان از دهان شویه کلرهگزیدین استفاده کرد.

برای کنترل درد توصیه میشود از مسکن استفاده شود. معمولا از بیمار درخواست می شود که برای چند روز اول از رژیم غذایی نرم استفاده کند و سپس آرام آرام به خوردن غذاهای معمولی بپردازد. دوری کردن از الکل یا سیگار حداقل برای 2-1 هفته پس از عمل باعث موفقیت بیشتر مراحل ترمیم خواهد شد.مدت زمان درمان بین 3 تا 6 ماه و در مواردی 9 ماه میباشد. پس ازجراحی ایمپلنت و کاشت باید بیمار درفواصل 3 ماهه برای سال اول وسپس بصورت هر 6 ماه یکبار به دندان پزشک مراجعه کند. البته برخی ازبیماران نیاز به مراقبت وکنترل بیشتری دارند.

تیم تخصصی دندان پزشکی ما در کلینیک رازی با بهترین تکنیک ها و تجهیزات , اماده ارائه هر گونه خدمات روکش دندان وایپملنت فوری و کاشت دندان و سفید کردن دندان و لمینت ونیر با نازل ترین قیمت ایمپلنت  و حتی به صورت ایمپلنت اقساطی میباشد.

خواندن 1652 دفعه

زیبایی دندان